מחשב גיר

בדומה לכל מכשיר חשמלי, גם לתיבת הילוכים ברכב, קרי לגיר שלנו, יש מחשב שמפעיל אותו. מחשב שמאפשר לנו לשלוט טוב יותר ובצורה הרבה יותר בטוחה בתיבת ההילוכים,. כאשר מחשב הגיר תקין הרכב עובד בצורה אופטימאלית, כאשר יש בו בעיה, הרי שהוא עובד בצורה לא טובה ופוגע בתפקוד הכולל של הרכב.

במהלך השנים חל שינויים בתיבות ההילוכים ומתיבות הידרו מכאניות עברנו לתיבות אלקטרוניות, ובכך לתיבות שנשלטות על ידי מחשבים ייחודים. זה הביא לשיפור עצום בעבודה של תיבות ההילוכים, ושיפור באופן משמעותי את היכולת שלנו לשלוט על התיבה ולנהוג בבטחה.
 

כיצד מחשב גיר עובד

מחשב גיר עובד על פי עיקרון פשוט, הוא מפעיל חיישנים שמעבירים מידע אל תיבת ההילוכים, וכך התיבה יכולה לחשב מתי בדיוק להעביר הילוך ומתי להישאר על הילוך קיים. גישה זו מאפשרת לנו בתור נהגים, לחסוך בצריכת הדלק, שכן אנחנו מעבירים הילוך רק כשאנחנו נדרשים לכך, מה שמוביל גם לשמירה טובה יותר על הסביבה, שכן אנחנו לא פולטים מזהמים, ובנוסף אנחנו שולטים בצורה הרבה יותר טובה על הרכב.
 
מחשב גיר שמעביר את המידע שהוא מקבל מהרכב בצורה נכונה, מאפשר לנו לשלוט בצורה טובה יותר על תפקודי התיבה, לנצל באופן נכון את המנוע.
 
למעשה כשמסתכלים על זה מהצד, מחשב גיר מאפשר חוויית נהיגה אופטימאלית תוך ניצול המשאבים של הרכב בצורה חכמה , כאשר המחשב מקבל את כל המידע הנדרש מהרכב בזמן נהיגה ויודע להפיק ממנו את הפרטים הנדרשים על מנת שהנהג ידע להשתמש בו בצורה נכונה.
 

אילו מחשבי גיר קיימים וכיצד יודעים איזה מחשב להתקין

בשוק קיימים שורה של מחשבי גיר, כשהבולטים שבהם שייכים לחברות סימנס ובוש. חברות גדולות בתחום, אשר מייצרות מחשבי גיר לכלי רכב שונים. ניתן למצוא מחשב גיר לכל סוג ודגם של רכב, ולכן כאשר צריך לתקן מחשב גיר, יש לפנות למוסך אשר מטפל באותו סוג רכב ויש לו רכבים של אותו רכב להחלפה. בעיקרון, נהוג לרכוש מחשבי גיר חדשים או משופצים. מחשב גיר חדש הוא יקר הרבה יותר ממחשב גיר משופץ.
 
בטרם עולים על הכביש עם מחשב גיר חדש או משופץ, יש לבחון את הרכב מספר פעמים, הבדיקה תיעשה במכון אליו לקחת את הרכב לבצע את התיקון, על מנת לוודא שהמחשב תקין. מומלץ מאוד שלא לבצע החלפה או תיקון של מחשב גיר באופן עצמאי אלא לתת לאנשי מקצוע לבצע את התיקון, להם יש את הידע ואת הכלים לבצע את התיקון הנדרש.
 
לסיום יש לומר, בדרך כלל מחשב גיר פועל שנים רבות והוא לא מתקלקל או נהרס. למעשה אם תיבת ההילוכים עובדת כראוי אין סיבה לחשוש שמה המחשב לא תקין. במידה ואתם שמים לב שתיבת ההילוכים מחליקה בזמן שאתם נוהגים או שאתם מרגישים קושי מסוים, אז קחו את הרכב למכון גירים לבדוק האם יש בעיה עם התיבה ועם המחשב.

חייגו עכשיו: 054-5410466

סגירת תפריט
חייגו עכשיו